Grīdas apsilde dažādām grīdas noslēguma apdarēm

Grīdas apsildi var izmantot saskaņā ar gandrīz jebkuru grīdas apdari. Labākais segums grīdas apsildei ir grīdas ar labu siltumvadītspēju, jo tās uzsilst ātrāk, sniedz lielāku siltuma atdevi un ir daudz efektīvākas apsildes laikā. Galvenā atšķirība starp dažādiem grīdas segumiem, kurus izmanto kā grīdas noslēguma apdari apsildāmām grīdām ir materiāla siltumvadītspēja.
warmup apsildāmās grīdas flīzes

Flīzes un akmens

Labākais grīdas materiāls, ko izmantot kopā ar grīdas apsildi, ir keramikas flīzes un akmens seguma materiāli. Keramikas flīzēm un akmens grīdām ir augsta siltumvadītspēja, kas nozīmē, ka grīdas virsma tiek apsildīta ļoti ātri. Keramikas flīzes un akmens ļoti labi vada un saglabā siltumu, padarot šo sistēmu par īpaši efektīvu apsildei. Pateicoties lieliskām termiskām īpašībām, flīzes un akmens ir ideālas lietošanai kopā apsildāmo grīdu sistēmām telpās, kurās ir augsti siltuma zudumi, piemēram, ziemas dārziem. Tās var tikt uzkarsētas līdz 29°C vai vairāk, nodrošinot augstu siltumatdevi līdz 200W/m².

Koks un lamināts

Dažāda veida koka grīdām ir atšķirīgas siltuma īpašības, katrai no tām ir pielietojuma atbilstība kopā ar grīdu apsildes sistēmām. Blīvāki un plānāki grīdas dēļi ir labāki, jo tie ātrāk uzsilst un uztur siltumu, tādēļ tie ir piemēroti izmantošanai ar grīdas apsildes sistēmām.

Rūpnieciski ražots koka materiāls ir piemērots grīdu veids, ko izmantot apvienojumā ar apsildāmo grīdu sistēmām, jo tiem ir laba siltumvadītspēja. Citas koka grīdas arī var izmantot, bet jāņēm vērā, ka ar mīkstāku un mazāk blīvu koka materiālu, koka grīdas dēļi sliktāk vada siltumu un drīzāk darbojas kā siltuma izolators. Parasti grīdas temperatūrai nevajadzētu pārsniegt 27°C.

warmup apsildāmās grīdas lamināts
warmup apsildāmās grīdas vinils

Vinils un linolejs

Vinila un linoleja grīdas var droši izmantot apvienojumā ar elektrisko grīdas apsildi. Vinils un linolejs ātri uzsilst un ātri atdziest. Vinila un linoleja grīdas ir pakļautas temperatūras ierobežojumiem, parasti tie ir 27°C, kas ierobežo siltuma jaudu, tāpēc tās nav ieteicams izmantot vietās, kuras ir pakļautas lieliem siltuma zudumiem.

Paklājs

Paklājs ir piemērots izmantošanai ar apsildāmajām grīdām, ar nosacījumu, ka paklāja vai apakšklāja materiāls nedarbojas kā izolators un nebloķē siltumu. Kopējai siltuma pretestībai visiem grīdas materiāliem, ieskaitot apakšklāju, nevajadzētu pārsniegt 2.5 siltuma pretestības punktus, lai tiktu nodrošināta pietiekama siltuma atdeve.
warmup apsildāmās grīdas paklājs